Micronor

micronor opakowanieMicronor to tzn. mini-pigułki antykoncepcyjne. To warta uwagi alternatywa dla pigułek dwuskładnikowych, które ze względu na zawartość syntetycznego estrogenu, wywoływać mogą szereg skutków ubocznych.
Micronor w swoim składzie zawiera Norethisterone, który jest odpowiednikiem progesteronu i bardzo skutecznie zapobiega ciąży.

 • mini-pigułka Micronor to wygodna i skuteczna forma hormonalnej antykoncepcji
 • Micronor może być przyjmowany przez kobiety, które przekroczyły 35 rok życia lub karmią piersią
 • Składnikiem aktywnym leku jest Norethisterone
 • mini-pigułki antykoncepcyjne Micronor dostępne są w dawkach po 35 mg

Jakie są zalety stosowania mini-pigułek antykoncepcyjnych Micronor?

Stosowanie mini-pigułek Micronor zapewnia skuteczną ochronę przed ciążą przy minimalnym ryzyku wystąpienia skutków ubocznych, jakie często występują u kobiet, które stosują tabletki dwuskładnikowe. Tabletki Micronor spotyka się również pod nazwą POP. To absolutnie nowe podejście do antykoncepcji hormonalnej. Producent zastosował w nich jedynie jeden syntetyczny hormon – odpowiednik progestagenu a to sprawia, że tabletki Micronor mogą stosować również kobiety po 35 roku życia. Tabletki mogą również bezpiecznie stosować kobiety z problemami krążenia, karmiące piersią czy palące papierosy. Pigułki Micronor polecane są kobietom, u których pigułki dwuskładnikowe powodowały wzrost ciśnienia krwi.

Na czym polega działanie mini-pigułek antykoncepcyjnych Micronor?

micronorPierwszą dawkę najlepiej przyjąć pierwszego dnia cyklu, czyli w pierwszym dniu okresu. Dzięki temu od razu rozpoczyna się działanie antykoncepcyjne tabletek. Chronią one przed ciążą na dwa sposoby. Po pierwsze, organizm otrzymuje sygnał, że do owulacji już doszło, więc do tej prawdziwej, już nie dochodzi. Po drugie, błona śluzowa macicy nie zgrubia się a więc nie jest gotowa na przyjęcie ewentualnie zapłodnionej komórki jajowej, która po prostu nie mogłaby się zagnieździć. W takim przypadku, nawet jeśli doszło by do zapłodnienia, zarodek nie rozwinął by się. W pewnym stopniu hormony dostarczane z tabletkami zagęszczają również śluz w szyjce macicy co utrudnia przedzieranie się plemników.

Kto może przyjmować mini-pigułki antykoncepcyjne Micronor?

Tabletki Micronor przeznaczone są dla wszystkich pełnoletnich kobiet, u któych nie ma przeciwwskazań do ich stosowania. Tabletki nie powinny być przyjmowane przez kobiety z podwyższonej grupy ryzyka chorób nowotworowych, oraz kobiety, które mają migreny, choroby wątroby, u których występują krwawienia z pochwy o nieustalonej przyczynie. Oczywiście pigułek nie mogą przyjmować również kobiety w ciąży a także te, które ciąże u siebie podejrzewają. Przyjmowanie tabletek hormonalnych zawsze powiązane jest z pewnym ryzykiem, dlatego przy zakupie przez internet niezwykle ważne jest dokładne wypełnienie formularza, który pozwoli lekarzowi ocenić stan zdrowia kobiety i wykluczyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

W jaki sposób należy przyjmować mini-pigułkę antykoncepcyjną Micronor?

W przeciwieństwie do dwuskładnikowych pigułek, Micronor przyjmuje się przez pełny cykl tj. 28 dni. Tabletki mają wygodne opakowanie, z zaznaczonym kalendarzykiem, co ułatwia ich systematyczne przyjmowanie. Przyjmowanie pigułek Micronor wymaga konsekwencji. Pigułki bowiem przyjmuje się codziennie do stałej porze a pominięcie jednej pigułki znacząco obniża poziom ochrony.

Czy mini-pigułki antykoncepcyjne Micronor powodują skutki uboczne?

micronor blisterJak każdy lek, również mini-pigułki Micronor mogą u niektórych kobiet wywołać reakcje niepożądane. Jest to głównie zależne od tego, jak organizm toleruje aktywny składnik tabletek. U wielu kobiet objawy niepożądane pojawiają się początkowo i ustępują, gdy organizm przyzwyczai się do dawki hormonów. Jeżeli skutki uboczne jednak nie ustępują lub pojawiają się jakiekolwiek niepokojące objawy, należy skonsultować się z lekarzem, który oceni, czy dalsze przyjmowanie tych pigułek, jest bezpieczne.

Najczęściej pojawiające się reakcje niepożądane to:

 • zmiany w częstotliwości krwawienia miesiączkowego lub zatrzymanie krwawienia
 • nudności lub wymioty
 • bóle głowy lub migrena
 • zmiana stopnia popędu płciowego
 • wzrost masy ciała
 • tkliwość piersi
 • wysypki skórne
 • depresja
 • zawroty głowy

Powyższa lista może nie obejmować wszystkich efektów ubocznych, w przypadku jakikolwiek niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem bądź farmaceutą.

Czy można kupić mini-tabletki Micronor online?

Tabletki są dostępne przez internet. Należy jednak wcześniej wypełnić specjalny formularz, który pozwoli lekarzowi ocenić, czy te tabletki są na pewno odpowiednie w tym konkretnym przypadku. To pozwala zminimalizować ryzyko reakcji niepożądanych. Jeśli nie będzie przeciwwskazań, lekarz wystawi receptę, która zostanie zrealizowana w ciągu 24 do 48 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.