Cerazette

cerazette opakowanieNa rynku pigułki Cerazette pojawiły się w 2002 roku. Powstały one z myślą o kobietach, które nie mogą stosować złożonej antykoncepcji hormonalnej.
Cerazette zawierają tylko jeden hormon a mimo to ich skuteczność stoi na poziomie 99%.

  • Działanie prozakrzepowe zmniejsza ryzyko wystąpienia zakrzepicy
  • Zmniejszenie dobowej dawki przyjmowanych hormonów
  • Może być stosowana przez kobiety karmiące piersią
  • Substancja czynna – 0,075 mg dezogestrelu

Dlaczego warto przyjmować pigułki antykoncepcyjne Cerazette?

Cerazette zaliczane są do mini-pigułek. Zawierają one tylko jeden składnik aktywny – desogrestrel. Jest on syntetycznym odpowiednikiem żeńskiego hormonu – progesteronu. Tabletki te polecane są szczególnie tym kobietom, u któych występuje nietolerancja syntetycznego estrogenu. Zawarty w pigułce odpowiednik progesteronu blokuje uwalnianie komórki jajowej, to sprawia, że zapłodnienie komórki jajowej jest niemożliwe. W dodatku hormon dostarczany w pigułce sprawia, że zagęszcza się śluz w szyjce macicy, co blokuje dostęp plemnikom. Cerazette dodatkowo łagodzi objawy miesiączki.

W jaki sposób mini-pigułka Cerazette nie dopuszcza do zapłodnienia?

cerazetteTabletki Cerazette działają analogicznie do innych tabletek antykoncepcyjnych, jednak ze względu na to, że Cerazette zawiera jedynie jeden hormon, bloku ona tak naprawdę jedynie proces owulacji. Odpowiednik progesteronu sprawia również to, że wnętrze macicy nie przystosowuje się do zagnieżdzenia zarodka, tym samym, jeżeli do zapłodnienia dojdzie, komórka i tak nie zakotwiczy się w macicy a tym samym zarodek nie będzie się rozwijał. W trakcie przyjmowania Cerazette zagęszcza się również śluz w szyjce macicy co utrudnia poruszanie się plemników.

Kto może przyjmować mini-pigułkę Cerazette?

Pigułki Cerazette dedykowane są kobietom, które ukończyły 18 lat i szukają skutecznego zabezpieczenia przed ciążą. Jednak przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem, by zminimalizować ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych. Tabletki hormonalne Cerazette przepisywane są nie tylko tym kobietom, które pragną skutecznej antykoncepcji, ale również w celach leczniczych. Badania potwierdziły, że pigułki mają skuteczność terapeutyczną w torbieli jajnika, hirsutyzmie. W dodatku z obserwacji wynika, że pigułki likwidują lub przynajmniej łagodzą objawy trądzika, który wywołany został przez zmiany hormonalne.

Kto nie powinien przyjmować mini-pigułek Cerazette?

Tabletek Cerazette nie powinny zażywać kobiety, które są w ciąży a nawet te, które podejrzewają, że mogą być w ciąży. Absolutnie nie powinny ich zażywać kobiety z grupy ryzyka zakrzepicy żylno-tętniczej. Nie powinno się ich stosować w przypadku zaburzeń związanych z miesiączkowaniem. Cerazette nie jest wskazany również u kobiet, które chorowały na raka piersi lub porfilię. Przeciwwskazaniem jest również uczulenie na jakikolwiek składnik leku. Jeżeli w czasie przyjmowania leku pojawią się jakiekolwiek oznaki wskazujące na reakcje alergiczną, pigułki należy odstawić i skonsultować się z lekarzem. Cerazette nie należy łączyć z lekami, które zawierają :barbiturany, gryzeofulwinę, hydantoinę czy rifampicynę.

Jak należy przyjmować Cerazette?

cerazette blisterPigułkę Cerazette przyjmuje się raz dziennie, zawsze o tej samej porze. Regularność stosowania ma tu bowiem najważniejsze znaczenie. W opakowaniu znajduje się 28 pigułek, które należy przyjmować zgodnie z kierunkiem strzałek. Po zakończeniu jednego opakowania, zaczyna się od razu przyjmować pigułki z kolejnego. Pierwszą pigułkę Cerazette powinno przyjąć się w pierwszym dniu krwawienia, wtedy zabezpieczenie przed ciążą zaczyna bowiem działać natychmiastowo. Jeżeli zaś pierwsza pigułka zostanie przyjęta między 2 a 5 dniem cyklu, działanie antykoncepcyjne będzie aktywne dopiero po 7 dniach. W tym czasie należy zatem stosować dodatkowe metody antykoncepcji.
W czasie stosowania tabletek hormonalnych nie należy przyjmować węgla aktywnego, który absorbuje substancje czynne obniżając skuteczność antykoncepcji.

Czy mini-pigułka Cerazette powoduje efekty uboczne?

Stosowanie każdego leku jest obciążone ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych. Tak jest również w przypadku tabletek Cerazette. Najczęściej występujące objawy niepożądane to zmiany w krwawieniu, wahania nastroju, bóle głowy, zwiększony popęd płciowy, nudności. Takie objawy nie pojawiają się u każdej kobiety. Takie objawy występują jedynie u około 1% kobiet stosujących te tabletki. Rzadziej pojawić się mogą takie objawy, jak :

  • Bóle brzucha
  • Suchość oka i nietolerancja soczewek kontaktowych
  • Tkliwość i powiększenie piersi
  • Trądzik
  • Infekcje pochwy

Jak mogę kupić mini-pigułki Cerazette online?

Tabletki antykoncepcyjne Cerazette można kupić przez internet. W tym celu należy wypełnić formularz konsultacji medycznej, który zostanie zweryfikowany przez specjalistę i jeśli nie będzie przeciwwskazań, zamówienie zostanie zrealizowane w ciągu 24 max 48 godzin. Ważne jest to, by pacjentki, które nigdy nie przyjmowały pigułek Cerazette zaznaczył to w formularzy medycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.