Escapelle (Levonelle)

Escapelle (Levonelle) to doraźna tabletka antykoncepcyjna. By była skuteczna należy ją zażyć do 72 godzin od stosunku bez zabezpieczenia.
Tabletki Levonelle nie różnią się właściwie niczym od tabletek Escapella, poza firmą, jaka je produkuje. Obie tabletki zawierają ten sam składnik, w takiej samej dawce.

Uwaga : Jeśli czytasz to w poszukiwaniu skutecznej tabletki „po” polecamy raczej tabletkę ellaOne, która skutecznie działa przyjęta nawet do 120 godzin od stosunku.

Jak doraźna tabletka antykoncepcyjna Escapelle (Levonelle) może uchronić przed nieplanowaną ciążą?

Escapelle służy do postkoitalnej antykoncepcji. Tabletka zawiera levonorgestrel czyli pochodną progesteronu. Nie znany jest dokładny mechanizm działania tabletek doraźnych. Uważa się, że ich działanie powiązane jest w powstrzymaniu owulacji a także zmian błon śluzowych macicy. W niezakłóconym cyklu, dojrzała komórka jajowa jest uwalniana i jeśli dojdzie do zapłodnienia, zarodek zagnieżdżą się w macicy. Levonorgestrel powstrzymuje owulacje poprzez wysłanie błędnego sygnału, że ona już nastąpiła. W dodatku śluz w szyjce macicy zagęszcza się co stanowi przeszkodę w dotarciu plemników do komórki jajowej.
Tabletkę, by zadziałała należy przyjąć maksymalnie w trzy dni po stosunku.
Opierając się na danych od producenta, u 84% przyjęcie tabletki zapobiegło ciąży gdy przyjęta była do 72 godzin. Pamiętać trzeba, że im wcześniej zostaje ona przyjęta, tym większa skuteczność.

W jaki sposób należy przyjmować doraźne tabletki antykoncepcyjne Escapelle (Levonelle)?

Doraźną tabletkę Escapelle (Levonelle) należy przyjąć w jak najkrótszym czasie po stosunku bez zabezpieczeń. Najlepiej jeśli tabletka zostanie przyjęta między 12 a 72h po stosunku.
Jeśli pojawią się u Ciebie wymioty, wówczas powinnaś przyjąć kolejną tabletkę w ciągu trzech godzin. Pamiętaj, że wszelkie niepokojące objawy powinnaś bezwzględnie konsultować z lekarzem lub farmaceutą.

Kiedy należy zachować szczególne środki ostrożności przyjmując Escapelle (Levonelle)?

  • Należy zachować szczególną ostrożność jeśli:
    zaliczasz się do osób cierpiących na choroby związane z zaburzeniami wchłaniania, takimi jak choroba Leśniowskiego-Crohna
  • jeśli jesteś dotknięta nietolerancją na galaktozę
  • cierpisz na zaburzenia czynności wątroby
  • jesteś chora na porfirię

Czy Escapelle (Levonelle) powodują jakiekolwiek skutki uboczne?

Przyjęcie tak dużej dawki hormonów w jednorazowej dawce może spowodować niepożądane efekty. Zdarza się to jednak tylko u niektórych kobiet. Do najczęściej występujących skutków ubocznych po zastosowaniu doraźnej tabletki antykoncepcyjnej należą:

Bardzo często występujące objawy (u więcej niż 1 na 10 osób)
– bóle głowy
– bóle brzucha
– nudności

Niepożądane objawy pojawiające się często
– wahania nastroju
– zawroty głowy
– wymioty
– bóle podczas okresu
– bóle mięśni, pleców lub miednicy
– ogólne zmęczenie
– tkliwość piersi

Objawy pojawiające się niezbyt często po zastosowaniu Escapelle (Levonelle)
– nagłe krwawienie miesiączkowe
– zespół napięcia przedmiesiączkowego
– upławy
– bezsenność
– zmiany popędu płciowego
– uderzenia gorąca

W jaki sposób można kupić lek Escapelle (Levonelle) przez internet?

Lek Escapelle możesz kupić przez internet, ale wcześniej należy wypełnić formularz konsultacji lekarskiej uzupełniając wszelkie dane zgodnie ze stanem faktycznym. Służy to jedynie ocenie, czy tabletka jest odpowiednim wyborem dla ciebie. Tabletka zostanie sprzedana jedynie w przypadku braku przeciwwskazań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.