ellaOne

Antykoncepcyjna tabletka ellaOne to rozwiązanie doraźne w momencie, jeżeli zawiodły stosowane metody antykoncepcji, lub stosunek odbył się w ogóle bez nich. Tabletka zadziała, jeśli zostanie zażyta nie później, jak do 120 godzin po stosunku. Im wcześniej się ją zażyje, tym większa szansa na jej skuteczność.

W jaki sposób doraźna tabletka antykoncepcyjna ellaOne może uchronić przed nieplanowaną ciążą?

Doraźne tabletki antykoncepcyjne ellaOne zawierają uliprystal etylu, który jest selektywnym modulatorem receptora progesteronu. Nie do końca tak naprawdę wiadome jest, jak takie tabletki działają ale uważa się, że jest to związane z tym, że zapobiegają owulacji i rozrostowi błon śluzowych macicy. W trakcie naturalnego cyklu dojrzewająca komórka jajowa jest uwalniane do jajników, w tym momencie zwiększa się ilość hormonu progesteronu co blokuje uwalnianie kolejnych komórek jajowych. Uliprystal etylu działa tak, że wysyłany do organizmu jest sygnał, że owulacja już nastąpiła, ponadto zagęszczony zostaje śluz w szyjce macicy co utrudnia poruszanie się plemników.
Czas od zapłodnienia do zagnieżdżenia się komórki w macicy trwa około 5 dni, prawdopodobnie w tym jest szansa na zadziałanie tabletek ellaOne. Im wcześniej jest ona przyjęta, tym większe szanse na skuteczność. Według statystyk na 100 kobiet przyjmujących ellaOne, ciąża może rozwinąć się u dwóch z nich.

W jaki sposób należy przyjmować doraźne tabletki antykoncepcyjne ellaOne?

Tabletkę należy przyjąć jak najszybciej po niezabezpieczonym stosunku. Nie powinno być to później niż 120 godzin. Jeżeli po zażyciu tabletki wystąpią wymioty, należy zażyć kolejną tabletkę do 3 godziny później.
Wszelkie niepokojące objawy należy konsultować z lekarzem.

Czy ellaOne powoduje jakiekolwiek skutki uboczne?

Przyjęcie tak dużej dawki hormonów w jednej dawce powiązane jest z ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych. Do najczęściej występujących, należą:

Bardzo często występujące objawy (u więcej niż 1 na 10 osób)
– bóle głowy
– bóle brzucha
– nudności

Niepożądane objawy pojawiające się często
– wahania nastroju
– zawroty głowy
– wymioty
– bóle podczas okresu
– bóle mięśni, pleców lub miednicy
– ogólne zmęczenie
– tkliwość piersi.

Objawy pojawiające się niezbyt często po zastosowaniu ellaOne
– nagłe krwawienie miesiączkowe
– zespół napięcia przedmiesiączkowego.
– upławy
– bezsenność
– zmiany popędu płciowy
– uderzenia gorąca

W jaki sposób można kupić lek ellaOne przez internet?

Tabletka EllaOne jest dostępna przez internet tylko wymaga to wypełnienia formularza medycznego, na jego podstawie lekarz zdecyduje, czy w tym przypadku lek jest bezpieczny i nie ma przeciwwskazań do jego zastosowania. Jeżeli takich nie znajdzie, zamówienie zostanie zrealizowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.