Przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk, to obok impotencji drugie ogromny męski problem. Bardzo często problem z przedwczesnym wytryskiem jest połączony z zaburzeniami erekcji i dotyka mężczyzn w różnym wieku. O przedwczesnym wytrysku mówimy wtedy, gdy mężczyzna regularnie ma wytrysk ale następuje on nawet po minimalnej stymulacji seksualnej. Około 30% mężczyzn dotyczy ten problem. Najczęściej problem ten dotyka mężczyzn niedoświadczonych lub tych, u których następują długie przerwy między kolejnymi stosunkami. Problem pojawić się może również u mężczyzn, którzy stresują się stosunkiem z nowo partnerką. Przedwczesny wytrysk to złożony problem, który może mieć podłoże fizjologiczne lub psychologiczne. Z reguł jest to traktowane jako coś naturalnego, co może zdarzyć się każdemu, jeśli jednak problem zdarza się często, definiuje się go jako zburzenie seksualne.

Przedwczesny wytrysk może prowadzić u mężczyzn do utraty pewności siebie, szczególnie w trakcie zbliżeń z partnerką. Problem często również wywołuje dyskomfort psychiczny i u drugiej strony. Często powoduje frustrację u obojga partnerów. Przedwczesny wytrysk można jednak leczyć. Przeznaczone są do tego specjalne środki, takie jak Priligy- dapoksetyna. Lek nie eliminuje problemu zupełnie, jednak może efektywnie przedłużyć stosunek płciowy opóźniając wytrysk.

Priligy to środek doustny. Jest stosowany w leczeniu przedwczesnego wytrysku poprzez opóźnienie ejakulacji. Jest to w tej chwili jedyny tego typu środek na świecie, który pomaga kontrolować moment szczytowania. Priligy działa już w około 30 min od zażycia a efekt utrzymuje się przez około 4 godziny. Środek w sprzedaży dostępny jest w dawkach: 30 i 60 mg. Jego zastosowanie może przedłużyć stosunek o 200 a nawet 300%.

Jak rozpoznać czy dotyczy mnie problem przedwczesnego wytrysku?

Przedwczesny wytrysk to problem, który dotyka coraz większej grupy mężczyzn. Jednak wcale nie jest prosto właściwie go zdiagnozować, tym bardziej, że nie ma ogólnie przyjętej normy, która określała by, ile ma trwać stosunek płciowy. Zbyt szybkie szczytowanie budzi obawy u wielu mężczyzn, jednak lekarze diagnozują problem jako przedwczesny wytrysk w przypadku mężczyzn, którzy w stanie podniecenia seksualnego, nie mogą wytrzymać :

 • dłużej niż 1 lub 2 minuty
 • problem powraca systematycznie, i w ten sposób kończy się więcej niż 50% kontaktów seksualnych.

W przypadku zdrowych mężczyzn, przedwczesny wytrysk może pojawiać się okazjonalnie ale nie jest to powód do zmartwień. Najczęściej jest on wynikiem któtko falowej wstrzemięźliwości seksualnej. Zbyt silne napięcie seksualne w tym przypadku uniemożliwia kontrolowanie ejakulacji. Wśród innych przyczyn często wymienia się stres lub stosunek z nową partnerką.

Jest jednak wiele chorób, które mogą wpływać na czas, jaki jest potrzebny do szczytowania:

 • nadwrażliwość żołędzia penisa
 • zbyt krótkie wędzidełko
 • stan zapalny cewki moczowej
 • zapalenie prostaty
 • Cukrzyca
 • infekcje neurologiczne

Co powoduje przedwczesny wytrysk?

Nie stwierdzono jeszcze tego, jakie są podstawy przedwczesnego wytrysku, lecz wiele wskazuje, że głównie wywodzi się to z problemów psychologicznych. Powiązane może być to z ciągłym stresem, depresją, strachem, niepokojem czy poczuciem winy a nawet brakiem pewności siebie. Mogą ten problem wywoływać również traumatyczne przeżycia z dzieciństwa.

Bywa, że problem powiązany jest z problemami fizjologicznymi:

 • uszkodzenie rdzenia kręgowego (przyczynia się do zaburzenia pracy układu nerwowego, który jest również odpowiedzialny za kontrolę ejakulacji)
 • choroby naczyń krwionośnych,
 • zaburzenia neurologiczne, takie jak: stwardnienie rozsiane i neuropatie obwodowe,
 • nieprawidłowości urologiczne: zapalenie gruczołu krokowego (prostaty).
 • Choroba tarczycy (zaburzenie wydzielania hormonów w organizmie, które ma miejsce podczas nadczynności lub niedoczynności tarczycy nie pozostaje obojętne na regulację ejakulacji)
 • Nadciśnienie tętnicze (zwiększony przepływ krwi skraca czas potrzebny do osiągnięcia wytrysku)

Specjaliści twierdzą ponadto, że wpływ mają również przyczyny jatrogeniczne, do których zalicza się zażywanie środków dopaminergicznych, leków na impotencję, które zawierają sildenafil. Wpływ może mieć również przyjmowanie środków odurzających: kokainy, amfetaminy. Stosowanie powyższych środków wpływa na cykl wydzielania dopaminy. Nawet palenie papierosów może mieć wpływ na potencję i ejakulację.

Jakie leki możemy znaleźć na opóźnienie wytrysku?

Przedwczesny wytrysk to dość powszechny problem, lecz wciąż na rynku farmaceutycznym brakuje leków na tą przypadłość. W tej chwili istnieje tylko jeden taki lek, Prigigy. Można jednak zastosować wiele alternatywnych sposobów na przedłużenie stosunku, inna sprawa, że większość tych metod przynosi raczej wątpliwe efekty lub trzeba je stosować w sposób długotrwały.

Środki wydawane na receptę
Priligy( dapoksetyna) umożliwia przedłużenie stosunku co prowadzi do poprawy jakości życia intymnego osoby dotkniętej przypadłością, jak również jej partnera. Środek przedłuża stosunek 2 lub nawet 3 krotnie a przy tym, jest minimalne jedynie ryzyko skutków ubocznych. Priligy dodatkowo działa rozluźniająco i uspokajająco, co pozwala na większą kontrolę nad wytryskiem.

Prezerwatywy o zwiększonej grubości
Można zakupić również prezerwatywy wykonane z grubszej warstwy lateksu. Zmniejszają one odczuwanie bodźców podczas stosunku, co wpływa na opóźnienie wytrysku inna sprawa, że ogólnie wpływają na zmniejszenie satysfakcji z seksu. Niektóre z tych prezerwatyw dodatkowo pokryte są benzokainą, która zmniejsza chwilowo aktywność zakończeń nerwowych, które znajdują się w członku.

Ćwiczenia mięśni Kegla
Nad przedwczesnym wytryskiem można panować poprzez specjalnie opracowane ćwiczenia. Warunkiem skuteczności jest to, by wykonywać je regularnie i w odpowiedni sposób. Są to ćwiczenia „stop i start”, „ściskanie „ a także masturbacja, ale wykonywana przez partnera, który stopniowo zwalnia przed wytryskiem. Ćwiczenia -stop i start, blokują ejakulację. Gdy mężczyzna czuje zbliżający się wytrysk, zaczyna wykonywać ruchy frykcyjne do momentu aż napięcie znowu opadnie. Ćwiczenie- ściskanie, to napinanie mięśni guzicznych, które znajdują się około 3 do 5 cm poniżej jąder. Napina się je min. 20 razy. Takie treningi muszą być wykonywane często, ponieważ tylko wtedy przynoszą oczekiwane efekty.

Preparaty, które zmniejszają wrażliwość penisa
W sprzedaży są kremy i żele, które mają powodować lekkie odrętwienie penisa, co ma wydłużyć trwanie stosunku. Zastosowania tego środka nie da się ukryć przed partnerem. Mogą również wpływać na zmniejszenie doznań podczas stosunku.

Leczenie terapeutyczne
Jeżeli podłoże problemu może mieć podłoże psychologiczne, warto wybrać się do psychologa lub lekarza. Lekarz czasem może włączyć do terapii leki wydawane na receptę.

Zabiegi chirurgiczne
Zabiegi chirurgiczne mogą być skuteczną ale bardzo inwazyjną metodą. Jest to rozwiązanie, po które sięga się w ostateczności. Operacja zmniejsza czułość penisa, jednak jest duże ryzyko powikłań i najróżniejszych komplikacji medycznych.
Odkryto, że aż u 43% dotkniętych problemem przedwczesnego wytrysku, występuje zbyt krótkie wędzidełko. W tym przypadku jedynym rozwiązaniem jest zabieg chirurgiczny polegający na podcięciu wędzidełka.

Zamówienie leku Priligy (Dapoksetyna) przez internet

Priligy można zamówić bez problemu na stronie kliniki internetowej. Lek ten jest dostępny jedynie na receptę, dlatego przy składaniu zamówienia należy wypełnić specjalny formularz, który jest podstawą konsultacji online i na jego podstawie lekarz podejmuje decyzję, czy lek jest potrzebny i bezpieczny w tym przypadku, a jeśli na ma przeciwwskazań, wystawia receptę. Jest ona realizowana w aptece a lek jest przesyłany do zamawiającego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.