Łysienie (Wypadanie włosów)

Obok impotencji, to jeden z najbardziej drażliwych męskich schorzeń, szczególnie w przypadku panów w średnim wieku, u których łysienie jest androgenowe.
Utratę włosów panowie traktują na równi z utrata atrakcyjności. Często popadają ono w depresje, tracą poczucie własnej wartości. Na szczęście istnieją skuteczne metody niwelujące skutki łysienia. Stosuje się przeszczepy włosów, jednak jest to metoda inwazyjna i kosztowna. Wraz z rozwojem farmacji, do sprzedaży trafił lek o nazwie Propecia, który przeciwdziała wypadaniu włosów, w dodatku przywraca im utraconą gęstość.
Łysienie androgenowe uwarunkowane jest genetycznie i dotyka głównie mężczyzn. Ocenia się, że aż 95% łysienia to właśnie te, spowodowane łysieniem androgenowym.
Choroba pojawia się głównie przed 50 rokiem życia, jednak tak naprawdę może rozpocząć w każdym wieku, jest to bowiem kwestią genów. Czasem pojawia się już u nastolatków. Pierwszy objaw to cofająca się linia włosów ze skroni i czoła, potocznie mówi się na to półkola. Łysienie jednak na tym etapie się jednak nie zatrzymuje. Postępuje ono dalej, aż obejmie całą powierzchnie skóry głowy.

Wbrew pozorom choroba czasem dotyka również kobiety, lecz jest to wtedy przypadłość połączona z hirsutyzmem, czyli zwiększonym stężeniem testosteronu. Pojawienie się łysienia u kobiet jest sygnałem, że zaburzona jest praca układu hormonalnego, co może wywołać szereg poważnych chorób min wielotorbielowatości jajników czy też nadczynności kory nadnerczy.

Choroba ta jest powiązana z zaburzeniami hormonalnymi a także nadwrażliwością organizmu na dihydrotestosteron dlatego możliwa jest skuteczna terapia. Najskuteczniejszym preparatem jest w tej chwili Propecia. Nie tylko hamuje ona wypadanie włosów ale również sprawia, że zaczynają one odrastać. Nie warto więc wierzyć w magiczne efekty preparatów nieznanego pochodzenia, szczególnie, że środki z niewiadomych źródeł mogą być zagrożeniem dla zdrowia.

Propecia jest dostępna przez internet, jednak konieczne jest posiadanie recepty. Dzięki konsultacji online, jest możliwe wystawienie recepty przez lekarza z naszej kliniki. Podstawą takiej konsultacji jest wypełnienie formularza. Lekarz na podstawie zawartych w nim danych oceni, czy lek w danej sytuacji będzie skuteczny i bezpieczny. Jeśli nie będzie przeciwwskazań, wystawi receptę, która zostanie zrealizowana w aptece a następnie lek zostanie przesłany do zamawiającego.

Propecia
To doustne tabletki, które dedykowane są mężczyznom z łysieniem androgenowym. Składnikem czynnym leku jest finasteryd, który blokuje aktywność związków, które są przyczyną wypadania włosów. Skuteczność preparatu została potwierdzona badaniami klinicznymi.

Jak pojawia się łysienie typu męskiego?

Łysienie androgenowe indukowane jest genetycznie nabytą wrażliwość na androgen – związek chemiczny, który jest naturalną pochodną męskiego hormonu – testosteronu. Upośledzenie prawidłowej reakcji na DHT, czyli dihydrotestosteron powoduje zmniejszenie objętości mieszków włosowych, to sprawia, że są one mniej odżywiane, a proces produkcji włosów zostaje skrócony lub w ogóle zatrzymany. Pacjenci doświadczali wzmożonego wydzielania sebum przez skórę głowy oraz skrócenia fazy rozwojowej włosa. Przyczyną nasilającą objawy łysienia androgenowego jest napięcie mięśni skóry głowy hamujące swobodny porost włosów. Na razie nieznany jest biologiczny mechanizm tego schorzenia. Może pojawić się ono w każdym wieku, a objawy nasilają się wraz ze spadkiem poziomu testosteronu. Łysienie tego typu dotyka również kobiet z zaburzeniami hormonalnymi oraz w fazie przekwitania, gdy spada poziom estrogenów.
Największy wpływ na utratę włosów mają geny. Dziedziczenie następuję autosomalnie i dominująco ze zmienną ekspresją genów. Łysienie androgenowe może być dziedziczone wielogenowo.

Pierwsze objawy łysienia typu męskiego

To czy łysienie androgenowe się pojawi można ocenić obserwując swojego ojca czy dziadka. Jeżeli nie cieszą się oni bujną czupryną włosów, niestety pewnie Ciebie też dotknie ta przykra przypadłość. Łysienie może pojawić się w każdym wieku, lecz najczęściej występuje ono w wieku, w którym dotknęło i Twoich przodków. Włosy przerzedzają się i pojawiają się zakola. To jest właściwy czas do rozpoczęcia leczenia. Im szybciej je rozpoczniesz, tym mniej włosów stracisz. W przeciwnym razie może ci grozić utrata włosów w ogóle.
U kobiet łysienie zaczyna się pośrodku głowy i proporcjonalnie przerzedza włosy. U kobiet nie dochodzi do całkowitej utraty włosów. Włosy stają się jednak słabe i cienkie.

Leczenie łysienia androgennego

Nie opracowano jeszcze leku, który w pełnym stopniu gwarantowałby zatrzymanie wypadania włosów oraz odrost utraconych włosów. Jednym priorytetowe znaczenia ma szybkość działania. Leczenie należy rozpocząć w chwili pojawienia się pierwszych oznak przerzedzania włosów. Polecanym lekiem jest Propecia. Jego skuteczność została potwierdzona w licznych badaniach klinicznych. Po zaprzestaniu stosowania leku, łysienie nie nawraca przez okres nawet do dwóch lat. Propecia nie tylko hamuje ale również powoduje odrost włosów.
Skutecznym leczeniem łysienia jest przeszczep włosów, lecz jest to kosztowne oraz bardzo inwazyjne. Wielu pacjentów stosuje zioła i maści, jednak skuteczność takich metod jest wątpliwa.
Kuracje warto wspomagać masażami skóry głowy, które pobudzają i poprawiają ukrwienie mieszków włosa. Można również stosować wcieranie substancji odżywczych. Największa skutecznością cieszy się sok z czarnej rzodkwi. Można również stosować sok z brzozy, żeńszenia czy kocimiętki.

Zakupienie leków przez internet

Propecia to lek zawierający w składzie finasteryd, który daje olbrzymią szansę na zahamowanie łysienia, a nawet odrost włosów. Jest to profesjonalny farmaceutyk zawierający silną substancją czynną, dlatego jest on dostępny tylko na receptę. Lek Propecia można kupić poprzez klinikę online. Należy jednak odbyć konsultację online z lekarzem. Odbywa się ona poprzez wypełnienie specjalnego formularza. Lekarz ocenia czy lek jest wskazany w danym przypadku. Jeśli nie występują przeciwwskazana, wystawia receptę, które jest realizowana w aptece, po czym jest przesyłana zamawiającemu z reguły w ciągu 1 max 2 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.