Zapalenie pęcherza moczowego

Zapalenie pęcherza moczowego to infekcja bakteryjna, która dotyka głównie kobiet. Dzieje się tak, ponieważ cewka moczowa u kobiet jest kilka razy krótsza niż u mężczyzn co ułatwia bakteriom dostęp do pęcherza. W dodatku, przypadłość ta ma charakter nawracający. Niezmiernie ważna jest więc odpowiednia higiena osobista oraz profilaktyka. Czynników wywołujących zapalenie pęcherza moczowego jest wiele, jednak najbardziej znaczącym są tu duża aktywność seksualna. Prowadzi to do tego, że w okolice cewki moczowej przedostają się liczne patogeny, głównie bakterie jelitowe, które odpowiadają za rozwój zapalenia pęcherza. Najskuteczniejszym sposobem zapobiegania infekcji, jest oddawanie moczu po każdym stosunku płciowym. Niestety, niewiele kobiet pamięta o tym, że powinno usunąć groźne bakterie z okolic intymnych w ten sposób. Na rynku na szczęście jest wiele leków, zarówno wydawanych na receptę, jak i takich bez recepty, które skutecznie leczą infekcje tego typu. Najpopularniejsze są suplementy diety na bazie żurawiny, które dostępne są bez recepty. Jeśli jednak choroba nie ustępuje, potrzebne jest leczenie antybiotykiem.

W naszej klinice internetowej można nabyć leki wydawanie na receptę, które skutecznie pozwalają pozbyć się problemu zapalenia pęcherza moczowego. Zakup poprzez internet to dogodny sposób szczególnie dla tych osób, które nie mają czasu na wizytę u lekarza. Pacjent wypełnia wtedy formularz online, który jest podstawą konsultacji medycznej oraz wystawienia recepty. Lekarz po zapoznaniu się z formularzem, decyduje, czy antybiotyk jest konieczny, a jeśli tak, wystawia receptę, która jest później realizowana w aptece. Lek wysyłany jest do pacjenta.

Trimethoprim
trimethoprim na zapalenie pęcherzaJest to antybiotyk, który przeszedł z powodzeniem testy kliniczne. Jest on podawany doustnie przy infekcjach pęcherza moczowego. Antybiotyk zawiera składnik czynny o nazwie trimetroprim, który zatrzymuje syntezę białek bakteryjnych. Skutecznie powstrzymuje rozwój praktycznie wszystkich bakterii jelitowych. Podanie leku przynosi ulgę już w ciągu 24 godzin od przyjęcia pierwszej dawki. Skuteczny jest również w leczeniu zachowawczym.

Co to jest zapalenie pęcherza moczowego?

Zapalenie pęcherza moczowego, to przypadłość, która dotyczy każdej kobiety. Każda kobieta przynajmniej raz w życiu zmaga się z tym problemem. Infekcję tą wywołują najczęściej pałeczki okrężnicy (Escherichia Coli), zdarzają się również zapalenia wywołane przez Enterococcusy i Staphylococcusy. Zapalenie pęcherza występuje zdecydowanie częściej u kobiet, ponieważ u nich jest cewka moczowa zdecydowanie krótsza niż u mężczyzn, przez to bakterie muszą przebyć krótszą drogę.

Objawy najczęściej występują u kobiet w ciąży, w okresie menopauzy a także u kobiet bardzo aktywnych seksualnie. Ryzyko infekcji jest również większe u kobiet chorych na cukrzycą, u których występuje hiperglikemia co jest związane z tym, że chorobotwórcze patogeny są bardzo wrażliwe na cukier, który sprzyja ich namnażaniu. Skuteczne dlatego są witamina C oraz sok z żurawin, które zakwaszają organizm. Z reguły dolegliwości są łagodne i pomagają środki przeciwbólowe. Jeśli jednak infekcja się nasila, konieczne jest przyjęcie antybiotyku.

Najczęstsze objawy infekcji to poczucie dyskomfortu i pieczenia w okolicach intymnych. Często występuje częstomocz i uczucie parcia na pęcherz. Samo oddawanie moczu często jest bolesne, a mocz może mieć nieprzyjemny zapach, czasem pojawia się w nim nawet krew.

Co jest bezpośrednim powodem zapalenia pęcherza moczowego?

Najczęściej zapalenie pęcherza moczowego wywołane jest poprzez infekcje bakteryjną, która spowodowana jest wieloma czynnikami. Są to głównie takie czynniki, jak niewłaściwa higiena intymna, ciąża, aktywność seksualna. Ryzyko związane z aktywnością seksualną nazwane jest „zapaleniem pęcherza miodowego miesiąca” i w grupie ryzyka znajdują się główne panie między 17 a 40 rokiem życia. Zapalenie dotyka głównie kobiet, które są cewnikowane, które są zainfekowane niektórymi pasożytami, cierpią na niektóre z chorób, które przenoszone są droga płciową.

Z perspektywy mikrobiologi, bezpośrednia przyczyna zapalenia pęcherza to pałeczki okrężnicy, powodują one bowiem aż do 80% wszystkich przypadków. Są to bakterie beztlenowe o wysokiej zjadliwości, wydzielające niebezpieczne toksyny. Atakują one nie tylko pęcherz moczowy ale również układ pokarmowy. Na szczęście są one nieodporne na większość antybiotyków. Antybiotyki skuteczne na zapalenie pęcherza moczowego można obecnie kupić poprzez internet.

W jaki sposób zapobiec infekcji pęcherza moczowego?

Należy głównie zadbać o odpowiednią higienę intymną. Ważne jest również to, by pić odpowiednią ilość płynów, po około 3 litrów wody, co pozwala wypłukać szkodliwe bakterie. Wskazane jest również to, by w chwilę po stosunku oddawać mocz, co ma właściwości dezynfekujące. Można również brać suplementy diety na bazie żurawiny, pić napar z ziół, które mają właściwości antybakteryjne. Warto sięgać szczególnie po witaminą C, która zwiększa odporność, ale również zakwasza organizm co sprawia, że niszczone są chorobotwórcze patogeny. Wyeliminowanie z diety słodyczy sprzyja profilaktyce nie tylko zapalenia pęcherza moczowego ale również grzybicy pochwy. Sprawia to, że tym łatwiej jest usunąć z cewki moczowej nagromadzonych bakterii. Osoba, która ma nawracające zapalenia pęcherza, powinna oddawać mocz nie rzadziej jak co 3 godziny. Powinna unikać również perfumowanych środków higieny. Wycierając się po kąpieli, należy pamiętać, że robi się to zawsze od przodu do tyłu. Warto zadbać również o odpowiednie ubranie, luźną bieliznę oraz taki strój, który będzie chronił nerki przed wychłodzeniem. Odradzane są tak obecnie modne krótkie kurtki czy spodnie biodrówki.

Jak leczyć zapalenie pęcherza moczowego?

Łagodnie przebiegające infekcje pęcherza można leczyć domowymi sposobami, takimi jak sok z żurawin, spożywanie większej ilości płynów, co sprzyja wypłukiwaniu bakterii z cewki moczowej. Żurawina ma dodatkowo właściwości zakwaszające co dodatkowo wpływa na eliminację bakterii. W aptece można kupić wiele preparatów bez recepty, które pomagają w łagodzeniu objawów zapalenia pęcherza. Warto sięgnąć po miody ziołowe czy napary z ziół. Można również robić nasiadówki czy parówki właśnie z naparu ziół, które mają działanie antybakteryjne. W wannie lub misce robi się napar z ziół : krwawnika, szałwii czy rumianku, a następnie siada się w naparze na 15 do 20 minut. W aptece można kupić gotowe mieszanki ziołowe do takich naparów. W przypadku silniejszych objawów można sięgnąć po leki przeciwbólowe. Najważniejsze jest jednak to, by w okresie leczenia powstrzymać się od współżycia.

Jeżeli infekcje pęcherza moczowego zaogniają się, trzeba zdecydować się jednak na zażycie antybiotyku, np. Trimethoprim. Jest to lek skuteczny na infekcje bakteryjne, jego składnik czynny powstrzymuje syntezę białek bakteryjnych, co skutecznie hamuje rozwój infekcji. Antybiotyk można kupić przez internet. Należy jednak wcześniej wypełnić formularz, który jest podstawą do konsultacji lekarskiej. Lekarz po zapoznaniu się z nim, decyduje o wydaniu recepty. Recepta jest realizowana w aptece a lek przesyłany jest do pacjenta. Średni czas wysyłki to od 24 do 48 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.