Astma

Astma nazywana również dychawicą oskrzelową to choroba alergiczna, które obecnie wraz z innymi schorzeniami alergicznymi jest jednym z największych problemów medycznych. Wpływa na to duże rozpowszechnienie choroby, niezależne od wieku, statusu socjoekonomicznego czy położenia geograficznego. Niepotwierdzone dane informują, że obecnie ponad 155 milionów ludzi na kuli ziemskiej jest chorych na astmę. W ciągu ostatniej dekady prowadzone statystyki wykazały olbrzymi wzrost częstotliwości zachorowań. Wyniki są zatrważające, ponieważ okazuje się, że ponad 30% społeczeństwa może chorować na astmę. Co więcej okazuje się, że największy wzrost zachorowań pojawił się w krajach, gdzie wcześniej ta choroba występowała sporadycznie.

Dychawica oskrzelowa to choroba, która w dużym stopniu upośledza styl życia. Głównymi przyczynami są: przewlekły charakter, a także uciążliwość i przede wszystkim brak kontroli napadów duszności. Wpływa to na życie towarzyskie, możliwość uprawiania sportu. Astmatycy muszą dopasować swój rytm życia do choroby, co niestety zawsze powoduje spadek jego jakości. W ciężkich stadiach astmy, chory nie jest w stanie nawet podjąć aktywności zawodowej, ponieważ hospitalizacja oraz ogromna częstotliwość ataków duszności skutecznie uniemożliwia pracę.

Astma to również problem ekonomiczny związany z tym, że jest to choroba przewlekła, która wymaga dożywotniego leczenia. Sumaryczne koszty leczenia są bardzo wysokie, a w przypadku większości chorych przewyższają połowę kwoty ich dochodów. Astma oskrzelowa obecne jest uznawana za chorobę nieuleczalną, która powoduje trwałe zmiany patologiczne w układzie oddechowym.

Ponieważ kuracja przeciw astmie jest długotrwała, wymaga ciągłego przyjmowania leków oraz kosztownych wizyt u lekarza, które bardzo często są niedogodne, nasza klinika internetowa umożliwia zakup najpopularniejszych inhalatorów stosowanych w leczeniu astmy przez Internet. Konsultacja medyczna online oferowana na naszej stronie jest w pełni darmowa, co umożliwia zaoszczędzenie pieniędzy. Nasz zespół lekarzy czuwa nad bezpieczeństwem pacjentów oraz odpowiada na każde pytanie. Leki zakupione na naszej stronie są wydawane prosto z apteki, co gwarantuje 100% oryginalności produktów farmaceutycznych. Koszty wysyłki towaru zostały wliczone w cenę i obejmują natychmiastową przesyłkę kurierską.

ventolin na astmęVentolin
Ventolin to skuteczny inhalator, który szybko łagodzi napad astmy i rozszerza oskrzela. Podany podczas duszności wpływa na zmniejszenie stanu zapalnego oskrzelików płucnych. Lek może być również stosowany przed samym atakiem, gdy pacjent zaczyna odczuwać powolne kurczenie się oskrzeli.

clenil na astmęClenil Modulite
Clenil Modulite to inhalator prewencyjny, który stosowany codziennie zmniejsza częstotliwość pojawiających się ataków astmy. Zawiera beklometazon, który jest steroidem szybko zwalczającym stany zapalne dróg oddechowych.

Flixotide
flixotide na astmęFlixotide to lek, który stosowany regularnie zapobiega atakom astmy. W swoim składzie zawiera steroid – propionian flutikazonu, który łagodzi podrażnienia pojawiające się płucach, dzięki czemu zmniejsza ryzyko wystąpienia ataku astmy. Występuje w dwóch wariantach: Flixotide Evohaler oraz Flixotide Accuhaler.

pulmicort na astmęPulmicort
Pulmicort to inhalator przeznaczony do leczenia prewencyjnego astmy. Budezonid zawarty w aerozolu jest substancją, która skutecznie zapobiega atakom choroby poprzez swoje działanie przeciwzapalne. Pulmicort zmniejsza obrzęki i podrażnienia w dolnych drogach oddechowych.

qvar na astmęQvar
Qvar to preparat na astmę zawierający beklometazon, który likwiduje obrzęki w płucach oraz ułatwia oddychanie. Lek działa prewencyjnie, dzięki czemu ogranicza częstotliwość pojawiających się napadów astmy. Qvar występuje w trzech wariantach: Autohaler, Aerezol oraz Easy-Breathe.

seretide na astmęSeretide
Seretide to innowacyjny preparat, ponieważ zawiera kombinację aż dwóch substancji czynnych. Zażywanie codziennie tego leku hamuje rozwój choroby i pozwala na przejęcie kontroli nad pojawiającymi się atakami astmy.

symbicort na astmęSymbicort
Symbicort Turbohaler to inhalator, którego dawki wziewne należy przyjmować codzienne, aby uniknąć pojawiania się symptomów astmy. Lek zawiera dwie substancje czynne, które zwalczają stany zapalne w płucach i hamują rozwój astmy.

atrovent na astmęAtrovent
Atrovent to lek stosowany w profilaktyce astmy oraz chorób płuc. Lek ten udrażnia drogi oddechowe, likwiduje ucisk w klatce piersiowej oraz rozszerza oskrzela. Atrovent skutecznie zapobiega i eliminuje napady astmy.

Co to jest astma?

Jest to przewlekła choroba zapalna dróg oddechowych atakująca głównie oskrzeliki płucne. Charakterystycznymi objawami schorzenia są napadowe duszności, ucisk w klatce piersiowej oraz świszczący oddech. Ataki są wywoływane poprzez skurczenie oskrzeli i zmniejszenie wydolności oddechowej. Chorzy w takiej sytuacji stosują specjalne inhalatory zawierające substancje chemiczne rozszerzające oskrzela.

Co wywołuje astmę?

Dychawica oskrzelowa, czyli astma może być chorobą wrodzoną, ale również nabytą w wyniku kontaktu z drażniącymi czynnikami zewnętrznymi. Najbardziej predestynującymi czynnikami do wystąpienia choroby są: sierść zwierząt, dym papierosowy, pyłki roślin, żywność, kosmetyki, roztocza kurczu, pleśń oraz poważne infekcje dróg oddechowych. Chory na astmę może wciąż uczulać się nowe czynniki, więc powinien unikać częstego kontaktu z potencjalnymi alerganami.
Badania naukowe wykazały, że nadwrażliwości na alergeny dziedziczy się, więc jest to też choroba uwarunkowana genetycznie. Stopień odziedziczalności astmy sięga aż 80% i jest w pewien sposób zależny od płci, ale nie udało się jeszcze poznać całego procesy dziedziczenia astmy. Dowiedziono także, ze kobiety w ciąży, które palą papierosy zwiększają u swoich dzieci ryzyko zachorowania na astmę.

Jakie są objawy astmy?

Początkiem choroby alergicznej mogą być łagodne objawy takie jak: suchy kaszel, katar sienny czy wysypka. Jeżeli schorzenie nie rozpocznie być leczone, alergia będzie posuwała się dalej aż w końcu zaatakuje dolne drogi oddechowe. Zmiany patologiczne w oskrzelikach płucnych wywołane przez alergię to właśnie astma. Podczas zaawansowanej, niekontrolowanej astmy napady choroby mogą pojawiać się nawet codziennie. Do głównych symptomów dychawicy oskrzelowej zaliczamy:

 • Silny ucisk w klatce piersiowej
 • Kaszel (wariant kaszlowy astmy)
 • Zwężenie oskrzelików płucnych
 • Niemożność głębokiego zaczerpnięcia powietrza
 • Duszność
 • Świszczący oddech

Gdy nastąpi atak astmy pojawiające się objawy, a przede wszystkim uczucie duszenia się sprawia, że chory odczuwa olbrzymi stres, który jeszcze bardziej zaostrza napad choroby. Wpływa to na podwyższenie tętna, zaburzenie mowy i umiejętności spokojnego oddechu. W takiej sytuacji chory nie powinien być sam. Ważna jest obecność bliskiej osoby, która uspokoi astmatyka, wyreguluje oddech oraz dopilnuje, aby jak najszybciej został przyjęty inhalator doraźny zapewniający rozszerzenie oskrzeli i powrót sprawności oddechowej. W przyszłości chory na astmę powinien unikać wszelkich czynników, które mogą wywołać atak astmy. Chory, którego leczenie nie doprowadziło jeszcze do opanowania choroby powinien być przygotowany na pojawienie się ataków astmy: po intensywnym wysiłku fizycznym, w czasie choroby dróg oddechowych lub podczas silnego stresu. Nie wyjaśniono jeszcze dlaczego, ale napady astmy zdarzają się najczęściej rano lub wieczorem.

Jakie są dostępne leki na astmę?

Strategia leczenia astmy zależy w dużym stopniu od zaawansowania choroby. Większość zastosowanych terapii ma charakter objawowy, ponieważ jest to choroba zaliczana do schorzeń nieuleczalnych. Jedyną szansę na pełny powrót do zdrowia mają małe dzieci, które mogą wyrosnąć z choroby na skutek olbrzymich zdolności regeneracyjnych organizmu i odbudowaniu uszkodzeń oskrzelików płucnych. Niestety ponad 50% chorych odczuwa objawy choroby, dopiero w wieku dorosłym. W tym przypadku nie jest to astma wrodzona, ale wywołane prze szereg czynników zewnętrznych. W takiej sytuacji istotnym elementem leczenia jest maksymalna redukcja kontaktu z alergenami.
Na szczęście rynek farmaceutyczny oferuje całą gamę środków łagodzących oznaki choroby, które mogą być stosowane doraźnie w trakcie ataków astmy. Leki na astmę zazwyczaj występują w postaci inhalatorów, które dzielimy na dwa rodzaje:

 • Inhalatory prewencyjne – są stosowane codziennie i zapobiegają atakom astmy poprzez łagodzenie stanów zapalnych i eliminowanie gromadzącego się śluzu, zapewniają skuteczną kontrolę choroby
 • Inhalatory doraźne – są zażywane w trakcie ataku i błyskawicznie rozszerzają oskrzela umożliwiając swobodne oddychanie

Bardzo często w początkowych etapach leczenia, lekarze zalecają stosowanie obu rodzajów inhalatora.

Najnowszą metodą leczenia astmy jest odczulanie, czyli desentyzacja. Działanie to oparte jest immunoterapii i polega na dostarczaniu organizmowi stałych, regularnych dawek alergenów. Po pewnym czasie obserwuje się zobojętnienie organizmu na działanie konkretnego alergenu, co sprawia, że na co dzień podczas kontaktu z tym czynnikiem uczulającym nie pojawiają się objawy astmy.

W terapii leczniczej astmy oskrzelowej wyróżniamy dwa główne rodzaje leków:

 • Produkty farmaceutyczne o działaniu rozszerzającym oskrzela
  • Leki będące agonistami receptorów beta-adrenergicznych (np. salbutamol, salmeterol, fenoterol)
  • Leki będące inhibitorami fosfodiesterazy (pochodne ksantyny)
  • Leki cholinolityczne (np. bromek ipratropium)
 • Preparaty o działaniu przeciwzapalnym
  • Kortykosteroidy (np. beklometazon, flutikazon, budezonid)

Czy można kupić leki na astmę drogą internetową?

Wybór leków na stany spastyczne i ataki astmatyczne jest naprawdę szeroki, jednak najskuteczniejsze leki są dostępne tylko na receptę. W sytuacjach, kiedy wizyta u lekarza jest niemożliwa lub niedogodna to serwis naszej kliniki internetowej umożliwia zakup najpopularniejszych leków na astmę przez Internet. Podczas składania zamówienia należy wypełnić poufny formularz zdrowotny, który jest substytutem wizyty lekarskiej. Po przeanalizowaniu formularza nasz lekarz podejmie decyzję czy wybrany lek jest wskazany dla pacjenta oraz czy nie występują przeciwwskazania zdrowotne do jego stosowania. Po wypisaniu recepty zostanie ona przekazana do apteki, która wyda lek. Wszystkie produkty są wysyłane w dobrze zabezpieczonych opakowaniach bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat. Wybór ekspresowej wysyłki kurierskiej gwarantuje dostarczenie przesyłki pod wskazany adres w ciągu 24-48 godzin od złożenia zamówienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.